Psikolojik danışmanlık bireylerin duygusal ve davranışsal şikayetlerinin çözüme kavuşturulmasını, ruh sağlıklarının korunması ve geliştirilmesini amaçlayan bir danışmanlık sistemidir.

Danışmanlık sırasında klinik psikologlar tarafından uygulanan psikoterapi ile kendi iç dünyanıza mini bir yolculuk yapıp kendinizi derinlemesine tanımanızı ve hayattaki rolümüzü kavrayıp, farkındalığınızı artırıp yaşam kontrolünü elinize alıp daha özgür bir ruh haliyle zorluklarla kolayca mücadele etmenizde fayda sağlamanıza aracı olur.

Hangi durumlarda psikoterapi uygulanır:

Obsesyonlar

TSSB(travma sonrası stres bozukluğu)

Panik atak

Depresyon

Şizofreni

Yeme bozuklukları

Uyku bozuklukları

Sınırda kişilik bozukluğu

Sosyal fobi

Cinsel işlev bozukluğu

Dikkat eksikliği ve hiperaktivite

Bipolar bozukluk

İdeal Terapi Danışmanlık olarak evinden transferi zor olan, psikoloğa ulaşımda problem yaşayan ve vaktim değerli, zamanımı yolda harcamak istemiyorum diyen bireyler için online psikolojik danışmanlık ve psikoterapi hizmeti sunmaktayız. Skype veya diğer uygulamalar  üzerinden seanslarımız yapılmaktadır. Psikoterapi seansları kişiye özel ve biriciktir. Bunun sonucunda seans sayısı ve işleyişi kişiden kişiye değişmektedir. Yapılacak olan değerlendirme sonucunda bu bilgiler danışan ile paylaşılacaktır.