Evde fizik tedavi nedir ?

Bireyde meydana gelen nörolojik, sistemik veya kas iskelet sistemine bağlı oluşan rahatsızlıklar sonucu meydana gelen fonksiyonel bozukluklar veya ağrı-ödem gibi semptomların tedavisinde uygulanan fizik tedavi yöntemlerinin alanında uzman fizyoterapist eşliğinde  evde uygulanması evde fizik tedavi hizmetleri olarak nitelendirilir.

Kimler evde fizik tedavi görebilir?

-Nörolojik rahatsızlığı olan hastalar

Hemipleji(felç-inme)

Parkinson

Medulla spinalis yaralanmaları

Multiple Skleroz(MS)

Beyin travmaları

Serebral palsi

Brachial pleksus

ALS

Bel-boyun fıtığı

Bel kayması (spondilolistezis)

-ortopedik rahatsızlığı olanlar

Ön çapraz bağ yaralanmaları ve cerrahisi

Total diz protezi

Total kalça protezi

Kırık ve cerrahisi

-pediatrik hastalar

Serebral palsi

Spina bifida

Down sendromu

Otizm

Brachial pleksus

Kas hastaları

-Geriatrik bireyler

Evde fizik tedavinin avantajları

-Yatağa bağımlı olup evden transferi zor olan ve hastaneye gidip fizik tedavi hizmetinden faydalanamayan hastalar için tedaviye ulaşmada büyük bir kolaylık sağlamaktadır.

-Zamanı az olup hastenede tedavi göremeyen hastalar için zaman kaybı olmadan, istenilen randevu saatinde tedavi imkanı sağlamaktadır.

-Evde olmanın vermiş olduğu konfor ve güven fizik tedaviyle birleşince uygulanan tedavi daha etkili sonuçlar ortaya çıkmaktadır.

-Enfeksiyon riski olan bağışıklığı düşük hastalar için hastaneler risk taşımaktadır ve evde fizik tedavi hizmeti bu hastalar için güvenli ev ortamında tedavi imkanı sunmaktadır.

-Fizik tedavide fırsat eşitliği sağlamak amacıyla uygulamış olduğumuz fiyat tarifelerimiz ile uygun fiyata ev konforunda alanında uzman fizyoterapist eşliğinde fizik tedavi fırsatına sahip olmuş olacaksınız.

Sistem nasıl işler?

Her hangi bir konuda fizik tedaviye ihtiyacınız varsa ve hastanede tedavi görme imkanınız yoksa veya hastaneye gitmek için zaman bulamıyorsanız evde fizik tedavi hizmetimiz tam size göre. Peki ne yapmanız gerekiyor? İletişim bilgilerimizden bize ulaşıp size uygun olan zaman için randevu oluşturabilirsiniz.Randevu saatinde alanında uzman fizyoterapistlerimiz eşliğinde ücretsiz değerlendirme seansımızdan yararlanabilirsiniz. Değerlendirme sonucuna göre eğer tedavi gerekli ise fizyoterapistler tarafından size özel hazırlanacak olan tedavi programına başlayabilirsiniz. Her fizik tedavi programı kişinin rahatsızlık ve ihtiyaçlarına göre kişiye özel planlandığı için seans sayıları farklılık göstermektedir. Seans sayıları ile ilgili bilgi değerlendirme seansında verilecektir. Ücretlendirme ve ayrıntılı bilgi için bizimle iletişime geçin.

FİZYOTERAPİST ÖZLEM ÖZTÜRK